RESULTS RESULT
Official results
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | SEHNAL Stanislav |
Kellys Factory team |
CZE | 0:20:27.4 | 0:00:00.0 |
2. | TEJCHMAN Přemek |
Qayron Factory Team |
CZE | 0:20:59.6 | 0:00:32.2 |
3. | MYŠÍK Milan |
NORCO KUR ENDURO |
CZE | 0:21:02.3 | 0:00:34.8 |
4. | BLÁHA Vojtěch |
Rock Machine Cyklomax enduro team |
CZE | 0:21:12.1 | 0:00:44.7 |
5. | CHARVÁT Matěj |
Banshee bikes / charvatBros |
CZE | 0:21:23.6 | 0:00:56.2 |
6. | ADAMI Maxim |
Norco Bicycles CZ |
CZE | 0:21:53.8 | 0:01:26.3 |
7. | MORÁVEK Petr |
Shibak |
CZE | 0:21:57.6 | 0:01:30.1 |
8. | LETÁK Petr |
Whyte Racing Team |
CZE | 0:22:03.7 | 0:01:36.3 |
9. | NEVRKLA Mikuláš |
Cycology - North Bike Club |
CZE | 0:22:05.6 | 0:01:38.2 |
10. | HARTL Štěpán |
Snowboard Zezula |
CZE | 0:22:06.6 | 0:01:39.2 |
11. | KLOKOČKA Vojtěch |
Bikestrike |
CZE | 0:22:09.6 | 0:01:42.1 |
12. | HEROLD Benjamin |
Giant Germany Offroad Team |
GER | 0:22:15.0 | 0:01:47.5 |
13. | SZYMCZUK Łukasz Lusiek |
Whyte Racing |
POL | 0:22:17.6 | 0:01:50.1 |
14. | FRENK Petr |
Protocycles |
CZE | 0:22:23.1 | 0:01:55.6 |
15. | BARTŮNĚK Ota |
KRAB CYCLES |
CZE | 0:22:32.6 | 0:02:05.1 |
16. | POSPÍŠIL Filip |
Expres CZ TUFO Team Kolín |
CZE | 0:22:32.7 | 0:02:05.2 |
17. | PEŠŤÁK Martin |
FRBS-WTB-ARBYD |
CZE | 0:22:39.7 | 0:02:12.3 |
18. | MOTYKA Marcin |
Dartmoor Enduro Team |
POL | 0:22:41.4 | 0:02:13.9 |
19. | BARICH Leopold |
RADON BIKES |
CZE | 0:22:43.6 | 0:02:16.2 |
20. | NESVADBA Jan |
Cycology Bike Shop |
CZE | 0:22:47.0 | 0:02:19.6 |
21. | PATÁK Jiří |
CZE | 0:22:50.5 | 0:02:23.0 | |
22. | HŘEBÍČEK Radek |
Cycology Bike Culture |
CZE | 0:22:57.7 | 0:02:30.3 |
23. | LEDECKÝ Michal |
Bike Family |
CZE | 0:23:01.6 | 0:02:34.2 |
24. | GĄSIENICA Jakub |
Dartmoor Enduro Team |
POL | 0:23:04.9 | 0:02:37.5 |
25. | MOUDRÝ Vojtěch |
Kur Sport Trek |
CZE | 0:23:06.7 | 0:02:39.3 |
26. | VANER Jan |
CANNONDALE KUR ENDURO |
CZE | 0:23:16.6 | 0:02:49.1 |
27. | FÖRSTER Eric |
Görlitz post sv |
GER | 0:23:18.2 | 0:02:50.8 |
28. | KŘÍŽEK Miroslav |
Commencal FDF Team |
CZE | 0:23:20.0 | 0:02:52.6 |
29. | REISNER Petr |
GIANT cycling team |
CZE | 0:23:23.3 | 0:02:55.8 |
30. | ŠTĚPÁNEK Ondřej |
CTM Racing Team |
CZE | 0:23:25.2 | 0:02:57.8 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | NESTLEROVA Fejola Stepanka |
CZE | 0:25:44.9 | 0:00:00.0 | |
2. | PRŮDKOVÁ Barbora |
GHOST Team |
CZE | 0:25:46.9 | 0:00:01.9 |
3. | RICHTEROVÁ Jana |
COPR TJ Přeštice |
CZE | 0:26:48.5 | 0:01:03.5 |
4. | BUREK Katarzyna |
POL | 0:27:13.9 | 0:01:28.9 | |
5. | DURČÁKOVÁ Dominika |
Qayron Factory Team |
CZE | 0:28:07.1 | 0:02:22.1 |
6. | SEEMANN Astrid |
CZE | 0:28:12.7 | 0:02:27.7 | |
7. | NÁTROVÁ Tereza |
RyS |
CZE | 0:28:28.4 | 0:02:43.4 |
8. | RUSŇAKOVÁ Kristýna |
CZE | 0:28:59.1 | 0:03:14.2 | |
9. | KNEISE Anja |
GER | 0:29:42.0 | 0:03:57.1 | |
10. | HAPKOVÁ KLEINWÄCHTEROVÁ Kristina |
CZE | 0:30:29.3 | 0:04:44.3 |