RESULTS RESULT + DIPLOMS
Official results
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | TUREK Daniel |
Team Felbermayr - Simplon Wels |
CZE | 0:35:47.3 | 0:00:00.0 |
2. | SKÁLA Jaromír |
Rouvy Specialized Cycling Team |
CZE | 0:35:53.4 | 0:00:06.1 |
3. | MOKRÝ Jakub |
Mondraker racing team |
CZE | 0:36:17.7 | 0:00:30.3 |
4. | ŘEHA Filip |
Tufo Pardus Prostějov |
CZE | 0:36:18.4 | 0:00:31.1 |
5. | ŠNEBERGER Jan |
TT Příbram |
CZE | 0:36:18.8 | 0:00:31.5 |
6. | NÝČ Michal |
Mondraker racing team |
CZE | 0:36:18.9 | 0:00:31.6 |
7. | WOLF Jan |
HPM Sport Teplice |
CZE | 0:37:07.5 | 0:01:20.2 |
8. | PETR Jiří |
Salomon/Suunto |
CZE | 0:37:07.8 | 0:01:20.5 |
9. | FERNANDES Manuel |
POR | 0:37:10.6 | 0:01:23.3 | |
10. | YSHIZUKA Marcelo |
Kobra Khan - Team Altona |
BRA | 0:37:17.2 | 0:01:29.9 |
11. | HYNEK Kristián |
FUTURE CYCLING NORTHWAVE |
CZE | 0:37:31.0 | 0:01:43.7 |
12. | KOHOUT Michal |
CZE | 0:37:34.9 | 0:01:47.5 | |
13. | SEVCIK Pavel |
CC Université de Montréal |
CAN | 0:37:40.8 | 0:01:53.4 |
14. | BELFÍN Jiří |
KOVO BELFÍN cyklo team |
CZE | 0:37:49.2 | 0:02:01.9 |
15. | JENÍČEK Robert |
Boban cykloteam |
CZE | 0:37:51.1 | 0:02:03.7 |
16. | VONDRÁČEK Matyáš |
Rouvy Specialized Cycling Team |
CZE | 0:37:58.9 | 0:02:11.5 |
17. | DAWIDEK Robert |
POL | 0:38:03.0 | 0:02:15.7 | |
18. | ŠNAJDR Patrik |
AZ FITNESS BRNO |
CZE | 0:38:03.3 | 0:02:16.0 |
19. | DVOŘÁK David |
Mondraker racing team |
CZE | 0:38:06.8 | 0:02:19.5 |
20. | MATĚJKA Ondřej |
Rouvy Specialized Cycling Team |
CZE | 0:38:23.7 | 0:02:36.4 |
21. | SKUCEK Petr |
UNLIMITED KMTRAIDING CZ |
CZE | 0:38:28.5 | 0:02:41.2 |
22. | BŘEZINA Tomáš |
Čubej cycling cartel |
CZE | 0:38:33.9 | 0:02:46.6 |
23. | STAVAČ Ľubomír |
L.O.R.A.F. |
SVK | 0:38:37.6 | 0:02:50.3 |
24. | MAREK Libor |
MTB Šumava Riders |
CZE | 0:38:38.8 | 0:02:51.5 |
25. | VALENTA Pavel |
CZE | 0:38:40.3 | 0:02:53.0 | |
26. | HÁJEK Míra |
Iveco Truck Centrum |
CZE | 0:38:41.0 | 0:02:53.7 |
27. | ROBINSON James |
R2R CC |
GBR | 0:38:44.7 | 0:02:57.4 |
28. | ŘENČ Tomáš |
Triatlon Slaný |
CZE | 0:38:45.2 | 0:02:57.9 |
29. | ALEH Dubrounik |
Audax club Lida |
BLR | 0:38:48.8 | 0:03:01.5 |
30. | REICHEL Mathias |
GER | 0:38:50.2 | 0:03:02.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | SÁBLÍKOVÁ Martina |
Sport Invest |
CZE | 0:40:42.9 | 0:00:00.0 |
2. | HUŘÍKOVÁ Tereza |
CZE | 0:43:42.7 | 0:02:59.7 | |
3. | SCHWARZOVÁ Denisa |
Rocktechnik Triatlon |
CZE | 0:44:55.1 | 0:04:12.1 |
4. | BA Angela |
AUT | 0:45:02.5 | 0:04:19.5 | |
5. | VOLFOVÁ Denisa |
CZE | 0:45:28.2 | 0:04:45.2 | |
6. | KRTIČKOVÁ Petra |
HSK Cycling team |
CZE | 0:45:31.4 | 0:04:48.5 |
7. | MITRYCHOVÁ Michaela |
Kola-BBM.cz |
CZE | 0:47:09.1 | 0:06:26.1 |
8. | PERNICOVA Michaela |
cykloGregi |
CZE | 0:48:44.8 | 0:08:01.9 |
9. | ROBERTS Maxine |
Team Portsmouth |
USA | 0:48:47.3 | 0:08:04.3 |
10. | KUDLÁČKOVÁ Anna |
Ghost team |
CZE | 0:48:57.2 | 0:08:14.3 |
11. | ZEMKOVÁ Lucie |
GOOFY TEAM |
CZE | 0:49:41.3 | 0:08:58.4 |
12. | KATEŘINA Seidlová |
CZE | 0:50:30.9 | 0:09:47.9 | |
13. | WOODS Wendy |
Pictou County Cycle |
CAN | 0:51:15.5 | 0:10:32.6 |
14. | ALEIXO Telma |
POR | 0:52:06.1 | 0:11:23.1 | |
15. | HOLZMANNOVÁ Kateřina |
CZE | 0:52:47.0 | 0:12:04.0 | |
16. | JONIN sylvie |
FRA | 0:53:24.4 | 0:12:41.4 | |
17. | LEMUS laura |
GUA | 0:53:32.9 | 0:12:49.9 | |
18. | HYSLOP C |
CAN | 0:54:32.6 | 0:13:49.6 | |
19. | STUDNICKOVA Michaela |
CZE | 0:55:42.5 | 0:14:59.6 | |
20. | HOWARD Elis |
ESP | 0:56:35.3 | 0:15:52.4 | |
21. | ECHO Ho |
TPE | 0:57:17.7 | 0:16:34.7 | |
22. | PERIE-CURNIER Delphine |
CAN | 0:58:47.7 | 0:18:04.7 | |
23. | STEPAN Anett |
GER | 0:59:55.5 | 0:19:12.6 | |
24. | TOMIE Adriana |
CAN | 1:01:57.7 | 0:21:14.7 | |
25. | MÜLLER Petra |
AUT | 1:02:14.5 | 0:21:31.6 | |
26. | MULLEROVA Ivana |
LAWI Stars |
CZE | 1:03:48.2 | 0:23:05.3 |