Gran prix West Bohemia
DATE : | 2.5.2021 | PLACE : | Kyšice |
---|
RESULTS RESULT
Official results
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BÁRTA Martin |
Tj Stadion Louny |
CZE | 2:15:16.0 | 0:00:00.0 |
2. | KOBR Richard |
Roman Kreuziger Cycling Academy |
CZE | 2:16:23.0 | 0:01:06.9 |
3. | PÁTÍK Stanislav |
Tufo Pardus Prostějov |
CZE | 2:18:34.8 | 0:03:18.8 |
4. | POLLNER Balázs László |
Hungaria National Team |
HUN | 2:19:19.2 | 0:04:03.2 |
5. | KRÁL Kryštof |
Team Dukla Praha |
CZE | 2:19:21.2 | 0:04:05.1 |
6. | TÓTH Márkó |
Hungaria National Team |
HUN | 2:19:22.4 | 0:04:06.3 |
7. | ZAHÁLKA Štěpán |
CK Slavoj Terezín |
CZE | 2:19:22.6 | 0:04:06.6 |
8. | WIKA-CZARNOWSKI Dawid |
UKS TFP MROZ JEDYNKA KORNIK |
POL | 2:19:22.9 | 0:04:06.8 |
9. | NOVÁK Filip |
PROFI SPORT Cheb |
CZE | 2:19:23.0 | 0:04:06.9 |
10. | KOBR Robert |
Roman Kreuziger Cycling Academy |
CZE | 2:19:23.0 | 0:04:07.0 |
11. | LIENERT Patrik |
ČED Bike Team |
CZE | 2:19:23.4 | 0:04:07.4 |
12. | FÜRBACH Miroslav |
PROFI SPORT Cheb |
CZE | 2:19:23.4 | 0:04:07.4 |
13. | BRADÁČ Adam |
Team Dukla Praha |
CZE | 2:19:23.6 | 0:04:07.5 |
14. | JEŽEK Václav |
Brilon Racing Team - MB |
CZE | 2:19:24.3 | 0:04:08.2 |
15. | KOHOUT Jaromír |
Roman Kreuziger Cycling Academy |
CZE | 2:19:25.2 | 0:04:09.1 |
16. | SOUKUP Vojtěch |
Tufo Pardus Prostějov |
CZE | 2:19:25.3 | 0:04:09.2 |
17. | BOHÁČ Václav |
Tj Stadion Louny |
CZE | 2:19:25.8 | 0:04:09.7 |
18. | BITTMAN Adam |
Kovo Praha |
CZE | 2:19:25.8 | 0:04:09.8 |
19. | DOPPELBAUER Moritz |
Austria National Team |
AUT | 2:19:26.1 | 0:04:10.1 |
20. | KUBA Jakub |
Středočeský kraj výběr |
CZE | 2:19:26.2 | 0:04:10.1 |
21. | URBÁNEK Tomáš |
SK Petřín Plzeň |
CZE | 2:19:27.1 | 0:04:11.0 |
22. | HRDLIČKA Adam |
Mapei Merida Kaňkovský |
CZE | 2:19:27.1 | 0:04:11.1 |
23. | KOBLÍŽEK Vojtěch |
Tufo Pardus Prostějov |
CZE | 2:19:27.3 | 0:04:11.2 |
24. | ÁDÁM Szabolcs László |
Hungaria National Team |
HUN | 2:19:27.5 | 0:04:11.5 |
25. | KROC Vladimír |
Akademie Cyklistických sportů |
CZE | 2:19:27.8 | 0:04:11.8 |
26. | SAMEC Filip |
Brilon Racing Team - MB |
CZE | 2:19:27.9 | 0:04:11.8 |
27. | FELDHOFFER Bálint |
Hungaria National Team |
HUN | 2:19:28.2 | 0:04:12.1 |
28. | POLÁK Matyáš |
LAWI Junior Team |
CZE | 2:19:28.5 | 0:04:12.4 |
29. | PEKAŘ Matěj |
Brilon Racing Team - MB |
CZE | 2:19:28.8 | 0:04:12.8 |
30. | PURNOCH Matyáš |
ČED Bike Team |
CZE | 2:19:29.6 | 0:04:13.5 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | UIJTDEBROEKS Cian |
Team Auto Eder |
BEL | 3:18:38.3 | 0:00:00.0 |
2. | LÜHRS Luis-Joe |
Team Auto Eder |
GER | 3:22:19.7 | 0:03:41.4 |
3. | SEEMAN Adam |
Czech National Team |
CZE | 3:22:19.9 | 0:03:41.5 |
4. | SCHRETTL Marco |
Team Auto Eder |
AUT | 3:22:23.2 | 0:03:44.9 |
5. | MÉSZÁROS Bence |
Willebrord Wil Vooruit |
HUN | 3:22:50.8 | 0:04:12.4 |
6. | HAJEK Alexander |
Team Auto Eder |
AUT | 3:24:51.1 | 0:06:12.7 |
7. | TAMM Lauri |
Cannibal Team |
EST | 3:24:52.0 | 0:06:13.7 |
8. | GRYGOWSKI Hubert |
UKS Copernicus - CCC - SMS - Toruń |
POL | 3:24:53.1 | 0:06:14.7 |
9. | WALLENBORN Arno |
Luxemburg National Team |
LUX | 3:24:55.3 | 0:06:17.0 |
10. | VANDERLINDEN Lukas |
Cannibal Team |
BEL | 3:25:03.7 | 0:06:25.4 |
11. | VAN DORP Vincent |
Wielerzone Nederland |
NED | 3:25:07.3 | 0:06:28.9 |
12. | VAN MECHELEN Vlad |
Cannibal Team |
BEL | 3:25:07.6 | 0:06:29.3 |
13. | GROß Matteo |
Team Auto Eder |
GER | 3:25:08.7 | 0:06:30.3 |
14. | KOPECKÝ Matyáš |
Czech National Team |
CZE | 3:25:08.7 | 0:06:30.4 |
15. | ECKERSTORFER Benjamin |
Team Auto Eder |
AUT | 3:25:10.8 | 0:06:32.4 |
16. | MÜLLER Tobias |
Radsportverband Nordrhein - Westfalen |
GER | 3:25:10.9 | 0:06:32.5 |
17. | STRÁNSKÝ Matěj |
MIX CYCLOCROSS TEAM |
CZE | 3:25:11.2 | 0:06:32.9 |
18. | SCHMIDT Torge Ruben |
Radsportverband Nordrhein - Westfalen |
GER | 3:25:11.7 | 0:06:33.4 |
19. | HAVRLANT Jakub |
Mapei Merida Kaňkovský |
CZE | 3:25:11.8 | 0:06:33.5 |
20. | UNGVARSKÝ Lukáš |
Slovakia National Team |
SVK | 3:25:12.0 | 0:06:33.7 |
21. | RAGILO Frank |
Cannibal Team |
EST | 3:25:12.0 | 0:06:33.7 |
22. | STIEGER Adrian |
Austia National Team |
AUT | 3:25:12.1 | 0:06:33.8 |
23. | KASNYA Luca |
German National Team |
GER | 3:25:12.5 | 0:06:34.1 |
24. | NIEMI Tomas-Casimir |
Cannibal Team |
FIN | 3:25:12.9 | 0:06:34.5 |
25. | TELECKÝ Štěpán |
Tj Favorit Brno |
CZE | 3:25:12.9 | 0:06:34.5 |
26. | KUCHINKE Gabriel |
LV Brandenburg |
GER | 3:25:13.2 | 0:06:34.8 |
27. | GAJDULEWICZ Mateusz |
Poland National Team |
POL | 3:25:13.8 | 0:06:35.4 |
28. | VONDRÁČEK Jan |
Tufo Pardus Prostějov |
CZE | 3:25:18.4 | 0:06:40.1 |
29. | FIALA Matyáš |
MIX CYCLOCROSS TEAM |
CZE | 3:25:20.5 | 0:06:42.1 |
30. | KERVINEN Leevi |
Willebrord Wil Vooruit |
FIN | 3:26:07.3 | 0:07:29.0 |