RESULTS RESULT + DIPLOMS
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BIRD Bruce |
Draft |
CAN | 0:55:37.8 | 0:00:00.0 |
2. | RIVAS Jorge |
Grufit Colombia |
COL | 0:56:11.2 | 0:00:33.3 |
3. | KARL Ghjuvan |
LRD |
FRA | 0:58:38.3 | 0:03:00.5 |
4. | VLIEGHE Jan |
Raceperre |
BEL | 0:59:16.1 | 0:03:38.3 |
5. | PINK Daniel |
GBR | 1:02:55.7 | 0:07:17.9 | |
6. | SOKAS Brian |
USA | 1:04:05.8 | 0:08:27.9 | |
7. | LU Ching |
TPE | 1:04:39.1 | 0:09:01.2 | |
8. | LYONS Robert |
USA | 1:04:56.2 | 0:09:18.3 | |
9. | NII/ZOU Kyosuke |
ANMS |
JPN | 1:05:37.9 | 0:10:00.0 |
10. | ENDERS Christian |
GER | 1:06:21.0 | 0:10:43.2 | |
11. | DUDLE Cornel |
Cinglés Suisses |
SUI | 1:06:21.6 | 0:10:43.7 |
12. | CLARK Andy |
GBR | 1:07:38.3 | 0:12:00.5 | |
13. | BARRETT Murray |
SNG | 1:07:43.5 | 0:12:05.6 | |
14. | KOCHEL Paweł |
POL | 1:08:20.7 | 0:12:42.8 | |
15. | BURI Burio |
ANMS |
JPN | 1:08:43.5 | 0:13:05.7 |
16. | SZUROMI Bence |
HUN | 1:09:40.7 | 0:14:02.9 | |
17. | GROSEN Mads |
BareCykling.dk |
DEN | 1:10:30.5 | 0:14:52.7 |
18. | DE GAST Arjan |
de Gastjes |
NED | 1:10:51.2 | 0:15:13.4 |
19. | MORTON John |
BBJ Development Squad |
GBR | 1:11:03.5 | 0:15:25.7 |
20. | KELCHTERMANS Wouter |
BEL | 1:11:56.4 | 0:16:18.6 | |
21. | GEE Stuart |
South Perth Cycle Club |
AUS | 1:11:59.5 | 0:16:21.6 |
22. | KRIEN Stephan |
AUT | 1:12:05.6 | 0:16:27.7 | |
23. | VIRTUALRIDER lee |
TPE | 1:12:37.6 | 0:16:59.8 | |
24. | PRISTAS Vincent |
SVK | 1:12:50.8 | 0:17:13.0 | |
25. | CRISTALDI Alfio |
sicilia in bici |
ITA | 1:12:50.9 | 0:17:13.1 |
26. | SANCHO Jura |
Pina |
CZE | 1:13:37.7 | 0:17:59.9 |
27. | CHOU chris |
TPE | 1:14:02.0 | 0:18:24.1 | |
28. | WOUDMAN Rob |
NED | 1:14:18.9 | 0:18:41.1 | |
29. | GERLACH David |
DEN | 1:14:43.0 | 0:19:05.1 | |
30. | GASCOYNE Paul |
Rouvy Ambassador - Notes from the Coach |
GBR | 1:15:01.5 | 0:19:23.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | FROST Emma |
GBR | 1:12:24.4 | 0:00:00.0 | |
2. | - hipcia |
POL | 1:16:49.9 | 0:04:25.5 | |
3. | LENZ Tanja |
Team Erdinger Alkoholfrei |
GER | 1:21:13.7 | 0:08:49.3 |
4. | JOHANSEN- Gitte |
DEN | 1:26:30.0 | 0:14:05.6 | |
5. | WANG TC |
Slowly |
TPE | 1:29:34.7 | 0:17:10.3 |
6. | WOLFF Lauren |
Rouvy Ambassador |
RSA | 1:30:33.8 | 0:18:09.4 |
7. | TOSBERG Minette |
RVTEUTO |
GER | 1:32:29.2 | 0:20:04.7 |
8. | E. S. |
GER | 1:34:06.8 | 0:21:42.4 | |
9. | MONICAISABEL Monica |
Trimp |
COL | 1:38:47.7 | 0:26:23.3 |
10. | -RENNSCHNECKE Andrea |
GER | 1:39:03.8 | 0:26:39.3 | |
11. | HARALDSRUD Liv Marit |
NOR | 1:40:05.0 | 0:27:40.6 | |
12. | MATSUNO Risa |
JPN | 1:41:06.5 | 0:28:42.0 | |
13. | KERBEY Therese |
USA | 1:43:24.9 | 0:31:00.5 | |
14. | WOODS Wendy |
Pictou County Cycle |
CAN | 1:46:12.4 | 0:33:47.9 |
15. | BUNZ Elke |
GER | 1:51:00.2 | 0:38:35.8 | |
16. | ECHO Ho |
TPE | 2:07:19.6 | 0:54:55.2 |