RESULTS RESULT + DIPLOMS
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | AUMÜLLER Stefan |
GER | 1:00:37.6 | 0:00:00.0 | |
2. | STEIGERWALD Volker |
IBC DIMB Racing Team |
GER | 1:00:38.6 | 0:00:01.0 |
3. | SNYDER Nelson |
Raceperre |
USA | 1:00:38.7 | 0:00:01.1 |
4. | WICHERS Joost |
Rouvy Achterhoek (NL) |
NED | 1:00:38.9 | 0:00:01.3 |
5. | PIAIR Pj |
NED | 1:00:42.0 | 0:00:04.4 | |
6. | SCHULTE Dominik |
Mondraker Rockets |
GER | 1:00:55.2 | 0:00:17.6 |
7. | -SARTORIS -gianmario |
Garda scott matergia |
ITA | 1:01:28.4 | 0:00:50.8 |
8. | KACZOROWSKI Sebastian |
POL | 1:02:06.1 | 0:01:28.5 | |
9. | HUETTE Alan |
FRA | 1:02:12.1 | 0:01:34.5 | |
10. | CUNHA Leonel |
POR | 1:02:12.8 | 0:01:35.2 | |
11. | KITTELMANN Andreas |
Singer Racing Team |
GER | 1:02:16.0 | 0:01:38.4 |
12. | CARRASCO Josean |
C.C.Guadarrama |
ESP | 1:02:29.7 | 0:01:52.1 |
13. | SCHOENMAEKERS Sven |
BEL | 1:03:48.7 | 0:03:11.1 | |
14. | KUZNETSOV Evgeniy |
RUS | 1:04:06.5 | 0:03:28.9 | |
15. | THOMMEN Claudius |
SUI | 1:04:29.6 | 0:03:52.0 | |
16. | SOUSEK Karel |
CK Vinohradske Slapky |
CZE | 1:04:30.6 | 0:03:53.0 |
17. | SANCHO Jura |
Bici |
CZE | 1:04:33.3 | 0:03:55.7 |
18. | SCHNEIDER Heiko |
VfB Stuttgart 1893 e.V. |
GER | 1:04:33.3 | 0:03:55.7 |
19. | BICKERS Rob |
Eastbourne Rovers CC |
GBR | 1:04:34.2 | 0:03:56.6 |
20. | HEJNIC Jiří |
CZE | 1:04:45.1 | 0:04:07.5 | |
21. | MANT Jason |
GBR | 1:04:51.8 | 0:04:14.2 | |
22. | KÄSER peter |
SUI | 1:04:54.7 | 0:04:17.1 | |
23. | SAUNIER Loic |
FRA | 1:05:19.1 | 0:04:41.5 | |
24. | HILVERTS harmhilko |
TFC de Ketting |
NED | 1:06:12.8 | 0:05:35.2 |
25. | MAROUNEK Venca |
VaM okna s.r.o |
CZE | 1:06:22.6 | 0:05:45.0 |
26. | W Tekito |
JPN | 1:06:39.4 | 0:06:01.8 | |
27. | SCHMIDT Matthias |
RFV 1990 "Die Löwen" Weimar |
GER | 1:06:52.1 | 0:06:14.5 |
28. | P. Dietmar |
Randonneurs Austria |
AUT | 1:06:54.7 | 0:06:17.1 |
29. | LEE Minseuk |
Team YONSEI |
KOR | 1:06:58.0 | 0:06:20.4 |
30. | JOHANNESSEN kenneth |
DEN | 1:07:04.4 | 0:06:26.8 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | FILTER Carmen |
RSA | 1:06:00.8 | 0:00:00.0 | |
2. | SCHWARZOVÁ Denisa |
ROCKTECHNIK TRIATLON |
CZE | 1:07:08.6 | 0:01:07.7 |
3. | DAY Angela |
Macca Boys |
AUS | 1:13:25.4 | 0:07:24.5 |
4. | MÜLLER Sabine |
Sa Calobra |
GER | 1:22:17.0 | 0:16:16.1 |