serie : serie logo

Blinduro 500+

MTB
DATE :04 - 5.5.2024 PLACE  :Lipno nad Vltavou

RESULTS RESULT

Official results

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
PIVNIČKA Jakub
BIKESTRIKE.COM
CZE 0:19:03.5 0:00:00.0
2.
MAXA Adam
Rock Machine
CZE 0:19:11.6 0:00:08.1
3.
BLÁHA Vojtěch
ACTOFIVE - BIKESTRIKE
CZE 0:19:31.4 0:00:27.9
4.
KRÁL Antonín
VHR Racing s.r.o.
CZE 0:19:49.6 0:00:46.1
5.
POKŠTEFL Michal
Superblindurista
CZE 0:19:50.1 0:00:46.6
6.
ŘÍHA Jakub
Horsefeathers TEAM
CZE 0:19:57.1 0:00:53.6
7.
MATTHIAS Stonig
RS Radwerker
AUT 0:20:01.0 0:00:57.5
8.
KUTIN Tomáš
Na punk
CZE 0:20:26.2 0:01:22.7
9.
DÖLLER Philipp
Trailcenter Wien
AUT 0:20:28.5 0:01:25.0
10.
RYDL Matej
KRABCYCLES
CZE 0:20:30.7 0:01:27.2
11.
HEISS Lukas
AUT 0:20:31.4 0:01:27.9
12.
HANÁK Ondřej
Bike puzzle team
CZE 0:20:31.6 0:01:28.1
13.
STROMBERGER Lukas
RS Radwerker
AUT 0:20:32.7 0:01:29.2
14.
BERAN Jaroslav
Bikestrike
CZE 0:20:33.9 0:01:30.4
15.
FREY Valentin
RS-Radwerker
AUT 0:20:37.9 0:01:34.4
16.
KERL Sebastian
CZE 0:20:38.0 0:01:34.5
17.
ŠRAIL Matěj
Mondrakergravity team
CZE 0:20:39.4 0:01:35.9
18.
FIEDLER Zdeněk
CZE 0:20:41.0 0:01:37.5
19.
ŽILÁK František
Superblindurista
CZE 0:20:44.1 0:01:40.6
20.
KULHAVÝ Radek
Progress cycle
CZE 0:20:52.7 0:01:49.2
21.
KOKEŠ Šimon
RIDEKO bike shop
CZE 0:20:55.9 0:01:52.4
22.
HODULÁK Vojtěch
Cyklo Krystyník Racing Team
CZE 0:20:59.9 0:01:56.4
23.
VÍT Ondřej
KRABCYCLES
CZE 0:21:03.0 0:01:59.5
24.
BĚLOVSKÝ Marek
BIKESTOCK.cz
CZE 0:21:11.2 0:02:07.7
25.
MICHALEC Tymek Michalec
Ac Sport Team
POL 0:21:13.6 0:02:10.1
26.
KAKÁČ Martin
Sickbros Flowride team
CZE 0:21:17.5 0:02:14.0
27.
ŠAFRÁNEK Jan
Underwood cycling
CZE 0:21:21.4 0:02:17.9
28.
RYŠKA Radomír
SORD
CZE 0:21:26.9 0:02:23.3
29.
PAPRSTKA Tomáš
Bikeaction - Rocky Mountain Team
CZE 0:21:28.9 0:02:25.4
30.
KUDER Žan
SLO 0:21:33.8 0:02:30.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ADAMCOVÁ Dominika
CDuro Racing Team
CZE 0:23:07.8 0:00:00.0
2.
FOLTÝNOVÁ Adéla
Bike club Město Touškov
CZE 0:23:54.1 0:00:46.3
3.
KOKEŠOVÁ Adéla
RIDEKO bike shop
CZE 0:23:57.2 0:00:49.4
4.
RUCKÁ DRENGUBAKOVÁ Andrea
Galaxy CykloŠvec Stevens team
CZE 0:24:49.0 0:01:41.2
5.
MAJEROVÁ Pavla
ZUBR racing
CZE 0:25:25.8 0:02:18.0
6.
ECKERT Alexandra
GIANT Stattegg
AUT 0:26:04.4 0:02:56.6
7.
DVOŘÁKOVÁ Barbora
Rouvy Specialized cycling team
CZE 0:26:16.5 0:03:08.7
8.
BRAUMANN Birgit
Trek-Store-Wien.at
AUT 0:26:27.0 0:03:19.2
9.
LIŠKOVÁ Simona
CDuro
CZE 0:26:45.0 0:03:37.2
10.
MACHÁČKOVÁ Anna
Superblinduristka
CZE 0:26:57.8 0:03:50.0
11.
TREFILOVÁ Blanka
CykloKoloniál ENDURO team
CZE 0:27:00.4 0:03:52.6
12.
SCHULTE-MEYER Anna
Team Galaktika
GER 0:27:20.3 0:04:12.5
13.
PUGGL Sabrina
RS Radwerker
AUT 0:27:45.9 0:04:38.1
14.
PROKUPKOVA Tereza
Horsefeathers TEAM
CZE 0:27:48.4 0:04:40.6
15.
KRAMPEROVÁ Kristýna
Kolofix
CZE 0:28:32.4 0:05:24.6
16.
CHLÍBKOVÁ Daniela
Superblinduristka
CZE 0:29:00.7 0:05:52.9
17.
WINK Nina
YT Gang
GER 0:29:25.4 0:06:17.6
18.
GÁBI Fojtová
BIKE PUNX Šumava
CZE 0:30:14.2 0:07:06.4
19.
LIŠKOVÁ Denisa
CZE 0:30:20.0 0:07:12.2
20.
BENSON Veronika
CZE 0:30:22.2 0:07:14.4
21.
VOTAVOVÁ Tereza
KOLONA KEMP CZ
CZE 0:30:28.4 0:07:20.6
22.
CIBULKOVÁ Veronika
CZE 0:30:32.9 0:07:25.1
23.
POTOČÁROVÁ Lucie
Superblinduristka
CZE 0:30:39.9 0:07:32.1
24.
ŠŤASTNÁ Tereza
KRABCYCLES
CZE 0:30:43.2 0:07:35.4
25.
CABAJOVÁ Martina
CZE 0:31:07.4 0:07:59.6
26.
HARRIS Barbara
KT Bikers
CZE 0:31:18.8 0:08:11.0
27.
GÖTTEL Martina
ZUBR racing
CZE 0:32:31.7 0:09:23.9
28.
HAVRDOVÁ Alena
CZE 0:32:32.3 0:09:24.5
29.
CSEH DR. Veronika
Alpinbike
HUN 0:32:46.2 0:09:38.4
30.
KARBULOVÁ Martina
CZE 0:32:59.0 0:09:51.2

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.