AIMTEC Open Race 2024

MTB
DATE :18.5.2024 PLACE  :Plzeň

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BENEŠ Jan
Ski bike Centrum Radotín
CZE 2:00:36.3 0:00:00.0
2.
STOŠEK Viktor
Kakuna Racing
CZE 2:00:41.8 0:00:05.5
3.
DUŠEK Karel
Kome Kraslice
CZE 2:00:58.3 0:00:21.9
4.
ŠINDELÁŘ Petr
Velosport Domažlice
CZE 2:03:38.7 0:03:02.4
5.
CHRZ Petr
CZE 2:05:09.3 0:04:32.9
6.
AUTERSKÝ Václav
CZE 2:05:09.8 0:04:33.4
7.
PAKANDL Ladislav
Kola Pakandl
CZE 2:05:52.5 0:05:16.2
8.
KOBES Miroslav
Velosport Domažlice
CZE 2:05:55.3 0:05:18.9
9.
SOPOUŠEK Vojtěch
Ski a Bike Centrum Radotín
CZE 2:06:52.4 0:06:16.0
10.
ČERNÝ Radek
BIKE TEAM STUPNO
CZE 2:07:36.8 0:07:00.4
11.
SÚKENÍK Daniel
Velosport Domažlice
CZE 2:09:11.8 0:08:35.4
12.
NÝČ Michal
Training & Food
CZE 2:10:07.0 0:09:30.6
13.
CIMICKÝ Tadeáš
BIKE TEAM STUPNO
CZE 2:10:53.0 0:10:16.6
14.
KONICEK Josef
Bike Team Zebrak
CZE 2:10:57.7 0:10:21.4
15.
MORGENSTEIN Libor
Kola Pakandl
CZE 2:12:42.0 0:12:05.6
16.
RÝDL Michal
CZE 2:12:45.0 0:12:08.6
17.
TOMÁŠEK Jaroslav
JanRajchart_Trenér
CZE 2:12:46.0 0:12:09.6
18.
JANÁČEK Radek
CZE 2:12:46.2 0:12:09.9
19.
ZUNA Ondřej
SPORT CLUB PLZEŇ
CZE 2:14:17.5 0:13:41.1
20.
EDELMANN Jan
Velosport Domažlice
CZE 2:15:00.5 0:14:24.1
21.
NYKLES Jan
Velosport Domažlice
CZE 2:15:03.5 0:14:27.1
22.
ŘÍHÁNEK Lukáš
CZE 2:15:12.0 0:14:35.6
23.
HOUDEK Vladimir
2V BIKERS
CZE 2:15:12.2 0:14:35.9
24.
SUDA Václav
CZE 2:15:15.2 0:14:38.9
25.
RAPP Štěpán
VŠM
CZE 2:15:25.5 0:14:49.1
26.
BRETŠNAJDR Jiří
BIKE TEAM STUPNO
CZE 2:15:27.0 0:14:50.6
27.
FLORIAN Petr
Cyklo Atom
CZE 2:15:29.5 0:14:53.1
28.
KUBÍČEK Petr
Velosport Domazlice
CZE 2:15:30.2 0:14:53.9
29.
KAŠPAR Michal
Pilsen Beer Bikers
CZE 2:15:32.2 0:14:55.9
30.
VÍT Martin
Radyně Bike
CZE 2:15:52.0 0:15:15.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BARÁKOVÁ Markéta
Ski a Bike Centrum Radotín
CZE 2:15:35.2 0:00:00.0
2.
DUBCOVÁ Jana
TITAN TRILIFE
CZE 2:15:59.7 0:00:24.4
3.
ŽÍDEKOVÁ Jana
Training & Food
CZE 2:18:46.2 0:03:10.9
4.
GÁVELOVÁ Petra
Training & Food
CZE 2:25:10.2 0:09:34.9
5.
MATOUŠKOVÁ Michaela
BTK Eurobike Praha
CZE 2:30:41.9 0:15:06.6
6.
TYRNEROVÁ Martina
LK ŠKODA PLZEŇ
CZE 2:31:42.2 0:16:06.9
7.
URBANOVÁ Alena
GHOST Team
CZE 2:40:16.3 0:24:41.0
8.
PEJŠOVÁ Kristýna
GHOST Team
CZE 2:45:37.8 0:30:02.5
9.
MÁŠKOVÁ Johana
Pilsen Beer Bikers
CZE 2:49:07.8 0:33:32.5
10.
PAVLISOVÁ Andrea
AC SPARTA PRAHA
CZE 2:49:40.0 0:34:04.7
11.
KAŠPAROVÁ Sarah
CZE 2:50:37.5 0:35:02.2
12.
KALBÁČOVÁ Dana
Jedu si svoje
CZE 3:05:25.9 0:49:50.6
13.
DAVIDOVÁ Zuzana
CZE 3:46:15.9 1:30:40.6
14.
HÁNOVÁ Magdaléna
CZE 3:55:15.6 1:39:40.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
CINTERHOF Pavel
BIKE TEAM STUPNO
CZE 1:09:57.7 0:00:00.0
2.
LÁCHA Filip
Integray L27 Cycling team
CZE 1:09:58.2 0:00:00.5
3.
MAREK Jan
STREICHER
CZE 1:10:26.9 0:00:29.2
4.
KARNÍK Luboš
BIKE TEAM STUPNO
CZE 1:13:13.5 0:03:15.8
5.
HEJZEK Petr
MS Bike Academy racing
CZE 1:13:13.7 0:03:15.9
6.
TOBRMAN Martin
MS Bike Academy racing
CZE 1:13:17.2 0:03:19.4
7.
HRADEK Martin
TJ COPR PŘEŠTICE
CHN 1:13:17.3 0:03:19.5
8.
STRNAD Pavel
Lapierre-Kola Radek Váchal
CZE 1:13:28.9 0:03:31.2
9.
SMUTEK Matěj
2BWINNER TEAM
CZE 1:13:29.6 0:03:31.8
10.
KOVÁŘÍK Karel
CZE 1:13:58.2 0:04:00.4
11.
HRNČÍŘ Martin
GAPP System Kolofix
CZE 1:14:21.2 0:04:23.4
12.
GROSS Jan
BIKE TEAM STUPNO
CZE 1:15:46.9 0:05:49.2
13.
VOJTA Radek
GHOST Team
CZE 1:15:52.7 0:05:54.9
14.
LES Martin
KOS Plzeň
CZE 1:17:05.1 0:07:07.4
15.
KURYLUK Petr
321start
CZE 1:17:22.4 0:07:24.7
16.
HORÁČEK Patrik
MS Bike Academy racing
CZE 1:17:43.4 0:07:45.7
17.
RIEGEL Jan
CZE 1:17:43.9 0:07:46.2
18.
TŘÍSKA David
CZE 1:17:45.1 0:07:47.4
19.
MRSKOŠ Václav
CZE 1:17:53.5 0:07:55.7
20.
MÁCHA Martin
GHOST Team
CZE 1:17:54.4 0:07:56.7
21.
SEDLÁČEK Jiří
Ramala
CZE 1:17:58.4 0:08:00.7
22.
INGRIŠ Marek
MTB-Nýřany
CZE 1:17:58.6 0:08:00.9
23.
ŠPINER - SAGAN Kamil
SVK 1:19:45.4 0:09:47.6
24.
ZEMÁNEK Adam
CZE 1:20:37.4 0:10:39.6
25.
JÁNSKÝ Jakub
CZE 1:20:46.1 0:10:48.4
26.
ŘEZANKA Václav
CZE 1:20:46.4 0:10:48.6
27.
JŮZA Petr
OpenWise MTB Team
CZE 1:20:59.1 0:11:01.4
28.
BÁNI Pavel
CZE 1:22:12.6 0:12:14.9
29.
REŠL Tomáš
CZE 1:22:21.4 0:12:23.6
30.
ČERNÝ Jiří
CZE 1:22:23.4 0:12:25.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SLABŠÍ Adéla
Integray L27 Cycling team
CZE 1:25:47.3 0:00:00.0
2.
RUMANOVÁ Alena
CZE 1:28:13.6 0:02:26.2
3.
BŘACHOVÁ Kateřina
CZE 1:32:46.5 0:06:59.2
4.
BAŤKOVÁ Kateřina
Kooperativa pojišťovna
CZE 1:35:19.8 0:09:32.4
5.
PRAVDOVÁ Petra
BIKE TEAM STUPNO
CZE 1:39:23.3 0:13:35.9
6.
BOROWIECKA Jana
CZE 1:40:34.7 0:14:47.4
7.
LIDICKA Eva
Slavie Karlovy Vary
CZE 1:43:33.5 0:17:46.1
8.
SCHEJBALOVÁ Lenka
Arbyd
CZE 1:55:38.9 0:29:51.5
9.
KOSOVÁ Iva
CZE 2:14:31.3 0:48:43.9
10.
HLADKÁ Veronika
CZE 2:21:40.7 0:55:53.4
11.
DOŠKÁŘOVÁ Tereza
CZE 2:22:39.7 0:56:52.4
12.
ZAHRADNÍKOVÁ Sylva
IMONT
CZE 2:32:35.2 1:06:47.8

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.